VIZITĂ ŞI DONAŢIE DE CĂRŢI DESTINATE STUDENŢILOR SECŢIEI DE LIMBA TURCĂ A FLLS

Marţi, 2 aprilie 2013, Secţia de limba şi literatura turcă a Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine a primit vizita doamnelor Medine Yokarıbaş,  de la Ambasada Republicii Turcia la Bucureşti, şi Erem Melike Roman, scriitoare şi publicistă, redactor de limba turcă la fosta secţie de profil a postului Radio România Internaţional.

Vizita, ocazionată de o donaţie de cărţi în limba turcă destinate studenţilor, s-a desfăşurat într-o atmosferă caldă şi destinsă, prilejuind un inedit şi nu mai puţin interesant dialog între doamna Medine Yokarıbaş, de formaţie profesor, şi cursanţii anului I – turcă.

This entry was posted in Activităţi extracurriculare, Noutăţi, Ştiri şi activităţi. Bookmark the permalink.