CRISTINA DINCER

Drd. Maria-Cristina Dinçer, absolventă a Secţiei de limba şi literatura turcă în anul 2006 şi a masteratului Spaţiul islamic: socităţi, culturi, mentalităţi în anul 2010, predă seminare de Practica limbii turce. La ora actuală este doctorandă a Şcolii Doctorale de Studii Literare şi Culturale din cadrul Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine a Universităţii din Bucureşti şi pregăteşte o teză despre „Istanbulul lui Orhan Pamuk”.

Are o experienţă de predare notabilă, este interesată de cele mai moderne metode didactice în domeniul limbilor străine şi a participat la numeroase seminarii, colocvii şi ateliere axate pe probleme de traducere, atât în România, cât şi în Turcia.

This entry was posted in Cristina Dincer, Profesori actuali and tagged . Bookmark the permalink.