SECŢIA DE LIMBA ŞI LITERATURA TURCĂ, LA TÂRGUL EDUCAŢIEI – UNIVERSITATEA DIN BUCUREŞTI, 4-5 MAI 2012

În perioada 4-5 mai 2012, la sediul Universităţii din Bucureşti (Bd. Mihail Kogălniceanu nr. 36-46) s-a desfăşurat tradiţionalul târg anual al educaţiei. Manifestarea a fost menită să contribuie la promovarea ofertei educaţionale a facultăţilor, în perspectiva sesiunii de admitere din luna iulie 2012. Printre participanţii la eveniment s-a numărat şi Secţia de limba şi literatura turcă a Departamentului de Limbi şi Literaturi Orientale al Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine, reprezentată de prep. drd. Maria-Cristina Dincer şi de studentele Georgiana Cristina Muraru, Alexandra Gina Tudose şi Raluca Elena Unguraşu, din anul al II-lea.

Vă mulţumim că ne-aţi fost alături şi vă invităm să ne vizitaţi cu prilejul Săptămânii Porţilor Deschise, care se va desfăşura în perioada 7-11 mai 2012!

This entry was posted in Activităţi extracurriculare, Ştiri şi activităţi, Studenţi and tagged . Bookmark the permalink.